prirodne kozusiny
Blog

Ovčie kožušiny ako doplnok k sedacím súpravám

Kožené sedacie súpravy patria k obľúbeným a moderným súčastiam mnohých interiérov. Sú elegantným doplnkom domácností či kancelárskych priestorov a svojmu okoliu dodávajú nádych luxusu.

Okrem toho sú pohodlné a na ich výrobu bývajú použité materiály z brúsenej/hladkej kože. Práve koža však môže pri zmene okolitej teploty pôsobiť nepríjemne. Ako je to možné?

Samotná koža je materiálom, ktorý je tepelne veľmi nestály. Preto sa stáva, že je povrch koženej sedacej súpravy v zime chladný a v lete naopak až príliš teplý a nepriedušný. Sedenie na takejto súprave je potom v zime nepríjemné z dôvodu chladu a v lete sa na nej často potíme, čo tiež nie je ideálne. Existuje však dokonalé riešenie, ktoré je symbiózou kvality, dizajnu a pohodlia. Riešením sú ovčie kožušiny.

Ovčie kožušiny sú ideálnym doplnkom ku koženým sedacím súpravám. Okrem príťažlivého a estetického dizajnu sa môžu pochváliť tým, že sú prírodným produktom. Sú teda oveľa zdravšou a funkčnejšou alternatívou k syntetickým výrobkom. Moderný interiérový dizajn sa práve z tohto dôvodu vydáva cestou prírody a prírodných materiálov. A čo je ešte lepšie – ovčia vlna má priam zázračné termoregulačné vlastnosti! To znamená, že vás v zime zahrejú a v lete schladia. Už žiadne problémy s neprispôsobivým povrchom kožených sedacích súprav!

Ovčia kožušina je dlhodobou investíciou, ktorá skrášli váš interiér. Sú vhodné ako na kožené sedacie súpravy, tak aj na kreslá či stoličky s tvrdým povrchom. V závislosti od tvaru a farebného prevedenia sedacích súprav je možné zvoliť si zo širokej škály strihaných či nestrihaných ovčích kožušinových predložiek. Ochránia povrchy týchto druhov nábytku a navyše dodajú vašej domácnosti príjemnú atmosféru.

Pridaj komentár