prirodne kozusiny 3
Blog

Kožušiny v lete

Leto je konečne tu a my si opäť môžeme užiť príjemné tropické teploty. Existuje mnoho materiálov, ktoré nás v lete dokážu „schladiť“.

Takéto materiály v tomto ročnom období radi používame aj v domácnostiach. Povedali by ste však, že vás môže schladiť aj taká ovčia kožušina? Práve tento materiál sa môže pochváliť úžasnou tepelnou reguláciou!

Ovčie kožušiny budú zrejme posledným materiálom, ktorý by ste považovali za schopný regulovať vašu teplotu k nižším hodnotám. Mnohí z nás tieto prírodné kožušiny berú ako materiál, ktorý nás v zime dokonale ohreje. Tieto kožušiny však dýchajú a ich vlákna tak pôsobia aj chladivým dojmom. Tepelná regulácia nášho tela je dosiahnutá kontaktom vlnených vlákien s pokožkou. Ovčia kožušina teda okamžite absorbuje pot a vyparuje ho do vzduchu. Tento proces prebieha hneď 7-krát rýchlejšie, ako pri syntetických materiáloch. Preto je práve ovčia kožušina taká príjemná aj počas letných mesiacov.

Úžasné tepelnoregulačné vlastnosti v spojení so zdravotnou nezávadnosťou a prírodným pôvodom robia z ovčích kožušín žiadaný artikel interiérov. Umiestnite tieto kožušiny do vašej domácnosti – napríklad ako pokrývku sedacích súprav, stoličiek či kresiel! Obzvlášť strihaná ovčia kožušina v najrôznejších farebných prevedeniach je dokonalým letným doplnkom do domov, bytov, ale aj chalúp a dodá im špecifickú atmosféru.

Sortiment strihaných ovčích kožušín je naozaj rozsiahly a ponúka množstvo farebných spracovaní, rozmerov a prevedení, z ktorých si vyberie každý zákazník. Tento prírodný a trvácny produkt vám umožní zútulniť váš domov a schladí vás počas teplých letných dní a nocí. Strihané ovčie kožušiny sú navyše vďaka svojej kratšej vlne nenáročné na údržbu. Priam dokonalý produkt pre tých, ktorí chcú ostať v spojení s prírodou!

Pridaj komentár