Back
Akcia

Zdravotná kožušina – Relugan

49.00359.00 s DPH

Vymazať
Dátum doručenia po zvolení variantu
Katalógové číslo: 3301 Kategória: , Značka:
Popis

Zdravotná kožušina Relugan, je charakteristická svojou medovou farbou. Základom kožušiny je hustá a jemná vlna. Kožušina je výnimočná svojím spracovaním na prírodnej báze Relugan® GT-50, bez použitia chlóru, formaldehydu a ťažkých kovov.

Kožušiny relugan si preto našli uplatnenie u bežných spotrebyteľov, v zdravotníctve, výnimočné vlastnosti ocenia alergici, reumatici, ale aj batoľatá s citlivou pokožkou.
Ovčia vlna vytvára takzvané suché teplo, ktoré je pre organizmus, obzvlášť pre chorých miesta veľmi priaznivé. Pomáha pri liečení reumatizmu, bolestiam chrbtice, zápaly svalov, poruchám krvného obehu úrazové poškodenia nervovej sústavy, gynekologické problémy, zápaly močových ciest.

Benefity Reluganu:
Schopnosť termoregulácie, v zime hreje av lete príjemne chladí, pri súčasnom zachovaní telesnej teploty.
Dokáže absorbovať a odvetrávať vlhkosť do okolia, vďaka čomu sa pokožka potí výrazne menej. Na rozdiel od umelých vlákien, ovčia vlna dokáže pohla vlhkosť až do 1/3 svojej hmotnosti.
Kožušiny relugan sú vhodné ako podložka na spanie, proti bolestiam chrbta.
Jeho použitie je vhodné pre pacientov dlhodobo ležiacich zo zdravotného hľadiska, pretože zabraňuje tvorbe odležanín a jemné vlákna nedráždi pokožku.
Prírodné materiály sú v porovnaní so syntetickými prirodzené pre ľudský organizmus, vyznačujú sa vysokou znášanlivosťou s pokožkou a nespôsobujú alergie, kožné ekzémy a podobne.
Antibakteriálnosť zabraňuje tvorbe nepríjemných pachov. Jemné vlákna vlny umožňujú cirkuláciu vzduchu medzi kožušinou a pokožkou. Ovčia vlna je 100% bielkovina, čím nevytvára živnú pôdu pre mikróby, baktérie a roztoče.
Vysoká odolnosť a trvanlivosť prírodnej kožušiny a vlny. Pružnosť prírodných vlákien nespôsobí ich spľasnutie, typické pre umelé vlákna.

Celoročné využitie z dôvodu termoregulačné vlastnosti ovčej vlny.
Relugan je ľahký, prenosný a nenáročný na údržbu. Kožušinu relugan možno prať ručne, vo vode do 30 ° C.

Hustá a jemná vlna – 25 mm

Ďalšie informácie
Rozmer

Single 100x60cm, Double 190x60cm, Tripple 150x100cm, Quattro 190x110cm, Hexa 190x150cm, Octo 190x200cm